Ofis Alışverişi Konusunda İzlenmesi Gereken 3 Adım

Ofis ortamı iş alanınız ne olursa olsun verimliliğinizi arttırmak ve motivasyon sağlamak adına en dikkat etmeniz gereken ortamlardandır. Çalışanlar için yapacağınız ofis alışverişi hem sistematik hem de işlevsel olmak zorundadır. Bu zorunluluk beraberinde birçok varyasyonu getirir. Bunlar ofis gereçlerinin ne olduğu, nereden ve nasıl temin edilmesi gerektiği ve nasıl kullanıması gerektiği gibi bir takım çeşitli olgulardır. Aynı zamanda ofis malzemeleri ve yanında kullanılan kırtasiye gereçleri her zaman düzenli bir ofis görünümüne sahip olmanızı sağlar. Düzenli bir çalışma ortamı görüntüsü çalışan verimini arttırmak kadar müşteri portföyünü de besler ve iyi bir izlenime sebep olur. Ofisinizde düzinelerce kalemin ya da kağıdın ofis masası üzerinde dağınık bir şekilde durması hem sizin için hem de müşterileriniz için iyi bir imaj oluşturmayacaktır. Bu nedenle masaüstü ofis malzemeleri büyük bir hayat kurtarıcı görevi görür. Temel bazda perakende ve toptan almaya daha uygun olan ofis malzemeleri sayıca fazla tercih edildikleri için fiyat bazında daha uygun olan seçeneklerinin satın alınmak istendiği bir alandır. Özellikle tüm iş sirkülasyonu için gerekli olan yardımı sağlayan ofis malzemeleri bu bağlamda fiyat olarak değerlendirilme açısından ilk düşünme sırasına yerleştirilir. Ofis çalışanları ya da ofis sahibi ofis malzemelerini satın alırken önceliğini ürün adedine ve sonrasında ürünlerin performansına verir. Her ne kadar ürünler uygun fiyatlı olursa olsun, malzemelerden muhakkak ve muhkakkak yüksek ayrıca uzun ömürlü bir performans beklenir. Bu bilgiler ışığında sizlere ofis alışverişi konusunda izlemeniz gerektiğini düşündüğümüz 3 adımdan söz edeceğiz.

1-  Güvenilir bir ortamdan alışveriş yapmak

Alışveriş ofis sahibi tarafından bakıldığında bütçeyi temsil eden bir eylem olduğu için işverenler uygun fiyatlı ürünlerin olduğu kategorilere ağırlık vermektediler. Fakat çalışan gözünden de olaya bakmak gerekir. Hal böyle olunca uygun fiyatın yanında tam bir ürün performansı da beklenmelidir. Alışverişler konusunda, özellikle son zamanlarda o kadar fazla seçenek var ki seçim yapmak tamamen kişisel bir boyuta kavuştu diyebiliriz. Bu sebeple birden fazla ve sayıca çok ürün alacağımızı düşünürsek enerjimizi daha faydalı kullanabileceğimiz platformlardan alışveriş yapmak faydalı olacaktır. Bunun için de hem üretim hem de dağıtım konusunda alanında uzman, güvenilir internet sitelerini tercih etmek yerinde bir karardır. İnternet alışverişleri için de dikkat edilmesi gereken diğer hususlar kullanım ve ödeme kanallarıdır. Güvenilir ağlara sahip dağıtım ve ödeme aracıları olan siteleri tercih etmeli ve ofisiniz için en doğru malzemeleri saçmelisiniz.

2- Yerli üreticiye destek vermek

Ofis sahibi olmak ekonomik dengenin içinde bulunan diğer aktörlerden sadece biri olmak demektir. Hal böyle olunca ekonomik dengeye sunulan katkıyı şekilledirmek ve daha da destek olmak adına yerli üreticilerden alışveriş yapmak çok daha tercih edilebilir bir alan olarak kaşımıza çıkmaktadır. Bu çerçevede yerli kaynaklardan beslenen ve ürünlerini bu doğrultuda üreten şirketlerden alışveriş yapmak her anlamda ekonomiyi destekleyecek ve ofis alışverişi konusunda da sizlere farklı varyasyonları değerlendirme konusunda yardımcı olacaktır.

3- Ürünü tanımak ve benimsemek, istikararlı bir ofis alışverişi sağlamak

Ofis malzemeleri, alışveriş kapsamında değerlendirdiğimizde toptan ve çoklu alıma uygun bir alışveriş çeşitidir. Böyle olunca ürünler birden fazla alınır ve sistematik biçimde kullanmaya başlanır. Ofis alışverişleri aynı zamanda sürekliliği olan durumlardan olduğu için istikrarlı bir alışveriş sağlamak adına alacağımız ürünleri iyi tanımak ve benimsemek gerekmektedir. Böylece tek bir kanaldan sistematik bir alışveriş gerçekleştirmiş oluruz. Bu alışveriş zaman konusunda da bize oldukça yarar sağlar ve ofis çalışanlarını memnun edecek ofis malzemelerini edinmek için de yol gösterir.

 

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır

Performans Çalışması- Mimoza Bilişim SEO Ajansı