Otomatik Pompa Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Temel Bilgi

Otomatik pompalar iklimlendirme sistemleri için kullanılan şahane bir teknolojidir. Özellikle ticari ve sanayi işyerlerinde bulunan ısıtma ve iklimlendirme sistemleri düşünüldüğünde kullanım hacmi böylesine büyük bir teknolojinin otomatik pompa ayrıcalığına sahip olması mutlaka gereklidir. Bu pompalar ısıtma ve iklimlendirme sistemlerinde dolaşan suyun sirkülasyonu ve basınçlandırılması için geliştirilmiştir. Tüm mevsimleri klimatolojik etkenler göz önünde bulundurulduğunda, mevsim gerekliliklerine göre yaşayan bir ülke olarak iklimelndirme ve ısıtma sistemleri popülasyonu yoğun işyerleri için yaşamsaldır. Hele ki ticari ve sanayi işyerleri klasmanı için bu kullanım yaşamsallığının yanında zaruriyeti de beraberinde getirir. Özellikle bu sistemleri, içinde dönen suyun sirkülasyonunu ve tahliyesini sağlamak adına, son teknolojilerden beslenen bir pompa sistemi kullanmak hem kullanılan sistem hem de kullanıcılar için oldukça yerinde bir tercih olacaktır.

Yerlialmalı ailesi olarak üretimden dağıtıma tüm katergorilerimizi yerli üretim temeline dayandırdığımızı belirtmek isteriz. Bu minvalde özellikle otomatik pompa kullanımı ile ilgili bilgilenmek isteyen tüketicilerimiz için 3 temel bilgiyi bu yazı çerçevesince derledik.

1-  Otomatik pompalar belirtilen kullanım alanları ve amaçları dışında kullanılmamalıdır.

Otomatik pompalar için geliştirilen sistemler özellikle ticari ve sanayi işletmleri gibi büyük hacimli alanların iklimlemdirme ve ısıtma sistemlerine entegre edilme özelliğindedirler. Bu sistemler için harcanan enerji ve kullanım hacmi de haliyle fazladır ayrıca iklimlendirme sisteminin kapsayacağı enerji alanına uygun tasarlanmıştır. Özellikle bu sistemlerin su sirkülasyonu sağlamaları kullanım amaçları bakımından oldukça hususidir. Makinelerin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları bakımından su sirkülasyonu sağlaması ve hatta tahliye edilmesi eylemi muhkakkak gerçekleştirilmelidir. Fakat bu sistemler için kullanacağınız otomatik pompaları amaçları ve kullanım alanları dışında kullanırsanız hem pompalama sistemi için hem de iklimlendirme sistemi için en büyük zararı vermiş olursunuz. Bu sebeple kesinlikle belirtilen amaçlar ve kullanım alanları dışında otomatik pompa sistemini kullanmayın.

2- Farklı çalışma modlarına sahip bir otomatik pompa sistemine sahip olun.

Kullanılan iklimlendirme sistemlerinde sağlanacak olan sirkülasyonun gerekliliği kadar bu sirkülasyonun kullanım modlarındaki varyasyonlarında çeşitli olması gereklidir. Örneğin manuel, sabit basınç ve değişken basınç çalışma modlarının tümünü bünyesinde barındıran bir otomatik pompa sistemi iklimlendirme alt yapısı için oldukça işlevsel olacaktır. Yerlialmalı ailesi olarak bünyemizde satışa sunulan otomatik pompa sistemimiz belirttiğimiz manuel, sabit basınç ve değişken basınç çalışma modlarının tümüne sahiptir ve son teknolojilerle donatılarak tasarlanmıştır. Üretim ve dağıtım ağı başta olmak üzere ürünlerimizin tüm aşamaları yerli kaynaklardan beslenmekte ve yerli üretim anlayışı ile şekillenmektedir.

3- Pompalanan sıvılar konusunda oldukça hassas olun.

Otomatik pompalama sisteminin temel görevi olan su sirkülasyonundan bahsettik. Bu sirkülasyon sağlanırken iklimlendirme sistemlerinde sadece pompanız için uygun olan sıvıların işlemde olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Örneğin, sıvı olarak sadece katı parçalardan arındırılmış temiz su pompalanmalıdır, içine antifriz veya benzer bir katkı maddesi katılmadığına özellikle dikkat etmelisiniz. Sistemlerdeki kireç ve korozyon oluşumunu önlemek adına bu husular hakkında muhakkak bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Ülkemizeki ilk ve tek yerli malı ürün satışı gerçekleştiren çevrimiçi platform özelliğine sahip yerlialmalı ailesi olarak iklimlendirme ve ısıtma sistemleri için yaşamsal konumdaki otomatik pompa sistemleri hakkında muhakkak bilinmesi gereken 3 temel bilgiyi derledik. Sağlıklı ve keyifli kullanımlar dileriz.

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır